Pētījuma ietvaros tika sagatavotas piecas zinātniskas publikācijas, no kurām katra tikusi aprobēta vairākās zinātniskās konferencēs.
1) Raksts “Nedrošības platformu darbā socioloģiskā tipoloģija: Rīgā strādājošo Wolt un Bolt Food ēdienu piegādes kurjeru pieredzes analīze” publicēts akadēmiskās izdevniecības Cogitatio žurnālā Social Inclusion speciālizdevumā nr. 12 (2024) “The Global Disappearance of Decent Work? Precarity, Exploitation, and Work-Based Harms in the Neoliberal Era” (“Cienījama darba izzušana?: Prekaritāte, ekspluatācija un darbā sakņots kaitējums neoliberālajā laikmetā”). Žurnāls indeksēts Scopus un Web of Science datu bāzes ar citējamības indeksu (CiteScore) 3.5 un ierondojas 25% visaugstāk citēto sociālo zinātņu žurnālu vidū. Raksts brīvi pieejams šeit. Kopsavilkums latviešu valodā pieejams šeit.
Raksta manuskripts aprobēts divās starptautiskās zinātniskās konferencēs: 2024.gada februāri Eiropas Sociologu Asociācijas pētnieku tīkla RN 03 “Eiropas sabiedrības biogrāfiskā perspektīvā” un Īrijas Sociologu Asociācijas konferencē “Uzticības nozīme pēcpandēmijas sabiedrībās: Biogrāfiskās perspektīvas teorētiskie un praktiskie aspekti” un 2024.gada aprīlī Starptautiskā Darba procesu konferencē (International Labor Process Conference) Getingenā, Vācijā
2) Rakstā par platformās strādājošo autonomiju skaidrojam, kāpēc platformās strādājošie izjūt zināmu autonomiju, neraugoties uz to, ka platformas lielā mērā kontrolē visus viņu darba aspektus. Rakstā izmantojam Roberta Mērtona (Robert Merton) un Džeralda Dvorkina (Gerald Dworkin) teorijas. Raksta manuskripts angļu valodā ir iesniegts žurnālā ar augstu citējamības indeksu un ir pieņemts publicēšanai ar nosacījumu, ka rakstā tiek veikti nelieli labojumi. Pēc publicēšanas raksts būs pieejams šeit.
Raksta manuskripts aprobēts divās starptautiskās zinātniskās konferencēs: 2022.gada decembrī Humbolt universitātes Ekselences klāstera “Matters of Activity” organizētajā konferencē-seminārā “Automatizācija, kontrole un nekompetence: Atbildīgas filtrācijas sociāli tehniskās ekoloģijas 20. un 21.gadsimtā” Berlīnē un 2023.gada aprīlī Starptautiskā Darba procesu konferencē (International Labor Process Conference) Glazgovā.
3) Šajā rakstā analizējam kurjeru savstarpējo sadarbību kavējošos faktorus un skaidrojam, kāpēc Latvijā atšķirībā no citām valstīm ēdienu piegādes kurjeri līdz šim nav kolektīvi protestējuši pret platformu darba apstākļiem. Balstoties veiktajās intervijās un izmantojot emociju socioloģijas teorijas atklājam četrus faktorus, kas kavē kurjeru apvienošanos savu interešu aizstāvībai: zemu savstarpējo uzticību, zemu pašapziņu un kauna sajūtu, bailes no platformu atriebības un sabiedrībā valdošās neliberālās “sajūtu normas”. Raksta manuskripts angļu valodā ir iesniegts žurnālā ar augstu citējamības indeksu un šobrīd norit tā recenzēšana. Pēc publicēšanas raksts būs pieejams šeit.
Raksta manuskripts aprobēts divās starptautiskās zinātniskās konferencēs: 2022.gada augustā Eiropas Sociologu Asociācijas ikgadējā konferencē Porto un 2024.gada oktobrī starptautiskajā Getaway konferencē Rīgas Stradiņa universitātē.
4) Raksts latviešu valodā “Platformu nodarbinātība Rīgā: Nedrošība, autonomija un savas labbūtības individualizēšana savstarpēji neuzticīgā sabiedrībā” sniedz ieskatu trīs pētījuma aspektos, kas plašāk izklāstītu publikācijās angļu valodā – ēdienu piegādes platformās strādājošo daudzveidībā un socioloģiskajā tipoloģijā, cīņas pret nedrošību afektīvajos kavēkļos un strādājošo autonomijas un autonomijas un kontroles pretrunīgajās attiecībās platformu darbā. Raksts ir publicēts Latvijas universitātes žurnāla “Akadēmiskā dzīve” 60.numurā un pieejams šeit.
5) Platformas sevi pasniedz kā neitrālus vidutājus, kuri nodrošina informācijas apmaiņu un savieno pakalpojumu saņēmējus un pakalpojumu sniedzējus. Rakstā par platformu izmantotajiem kontroles mehānismiem, izmantojot Mišela Fuko (Michael Foucault) pārvaldības (governmentality) pieeju, analizējam Bolt Food komunikāciju ar kurjeriem trīs gadu garumā. Veicot kurjeriem sūtīto ziņojumu kvantiatīvu un kvalitatīvu kontentanalīzi, atklājam kā šī komunikācija tiek izmantota kā mobilā darba spēka kontroles mehānisms. Raksta manuskripts angļu valodā ir iesniegts zinātniskajās datu bāzēs indeksētā žurnālā un šobrīd tiek recenzēts. Pēc publicēšanas raksts būs pieejams šeit.
Raksta manuskripts aprobēts divās starptautiskās zinātniskās konferencēs – 2022.gada augustā Eiropas Sociologu Asociācijas ikgadējā konferencē Porto un 2024.gada oktobrī starptautiskajā Getaway konferencē Rīgas Stradiņa universitātē.